16kroků pro krásnější sex

11. srpna 2006 v 11:50 |  Sex a věci kolem něj
Kolem milování se šíří spousty pověr a někteří lidé nedokáží prožívat sex spontánně a být při něm přirození a otevření. Snad vám k otevřenosti a uvolnění pomůže několik otevřených otázek a odpovědí.
Co připadá mužům na ženách sexy
Možná si někdy myslíte pravý opak, ale muži se od žen zas tak moc neliší. Jsou na tom jako my. Lákavý vzhled je samozřejmě příjemná věc, ale na rozbouření hormonů to samo o sobě nestačí. Umět se společně pobavit a promluvit si, to muže nejvíc vzrušuje.
Dlouhý vztah a dobrý sex, je to vůbec možné?
Samozřejmě, že ano. Zpočátku je všechno nové a tím pádem vzrušující. Tohle vzrušení se sice vytrácí, zato ale stále lépe víme, co toho druhého opravdu rozpálí. A navíc si s důvěrně známým člověkem spíš dovolíme vyjádřit i odvážná přání.
Můžeme se někdy s někým "jen tak" pomilovat?
Jistěže ano. Ovšem mělo by to být jen s lidmi, kterým jde také pouze o sex. Je-li jeden po uši zamilovaný, zatímco ten druhý si chce prostě jenom užít, skončí to téměř jistě zraněnými city. A to není fér.
Je považována hra s pouty za perverzní?
To jistě není. Perverzní jsou jen ty sexuální praktiky, které se jednomu z partnerů nelíbí. Vše ostatní je nanejvýš neobvyklé. Hra s pouty tolik fascinuje proto, že přitom smíme být pasivní a úplně se partnerovi odevzdat. Oddanost a velká důvěra, to je přece sexy, a ne perverzní.
Vzrušují všechny ženy doteky na ňadrech?
To ne. Je velmi mnoho žen, kterým je dokonce nepříjemné, když se jejich milý příliš intenzivně stará o jejich bradavky. Místo toho je jejich erotogenní zónou třeba ušní lalůček, pupík, šíje či podkolenní jamka atp.
Je správné mluvit o svých erotických fantaziích?
Proč ne? Se svým milým můžete mluvit o všem. A v zásadě vztahu vždy prospívá, když víme, o čem ten druhý sní. Kromě toho může být rozhovor o sexy snění velice vzrušující. Ale pozor: neměli bychom příliš bezmyšlenkovitě dávat k dobru každý žhavý film, který se nám odehrává v hlavě. Některé scény by totiž partnera mohly zbytečně znejistit. Kdo má například staršího partnera, nemůže očekávat, že se nechá inspirovat slastnými fantaziemi, ve kterých hrají hlavní role mladší chlapi.
Kdo má v sexu udělat první krok?
To je jednoduché. Ten, kdo má právě chuť jej udělat. Každému muži se líbí, když mu žena ukáže nebo řekne, že ho chce. Samozřejmě ne zrovna ve chvíli, kdy leží v horečkách v posteli nebo přišel o práci.
Jak nejlépe zavést řeč na téma kondom?
Otevřeně a jasně. Od té doby, co existuje AIDS, by mělo být samozřejmostí, že se chráníme. Ten, kdo to téma nakousne jako první, zbaví partnera ostychu o tom hovořit. Pro muže je první noc s kondomem trochu obtížná, protože se obávají, že okamžik, kdy si ho natáhnou, by mohl být trapný. Proto je úplně v pořádku, když se o to postará žena a vezme to do svých rukou. V každém případě je dobré mít kondomy připravené a nemyslet na ně až v okamžiku, kdy ležíte v posteli.
K čemu je zapotřebí lubrikační gel?
Používá se k odstranění bolesti způsobené suchou pochvou. Když žena není dostatečně vlhká, je to většinou způsobené stresem nebo menstruačním cyklem - nejde tedy o příznak nedostatečného vzrušení. Mnoho párů používá rubrikant i při dráždivých hrátkách prsty, protože tak všechno lépe klouže. Mimochodem, kondomy snesou pouze nemastné lubrikační gely, ne vazelínu.
Co říct, když dlouhou dobu nemáme na milování chuť?
Pravdu, a sice co nejdříve. Nikdo, kdo miluje, si nezaslouží, aby se musel trápit tím, proč je odmítán. Nedostatek chuti na sex může mít mnoho příčin: opravdová migréna, únava, stres, starosti nebo i problémy ve vztahu. Kdo o tom se svojí polovičkou promluví, má největší šanci, že brzy zase povede uspokojivý milostný život.
Co dělat, když má muž oholené přirození nebo nosí intimní piercing?
Pokud vás to odpuzuje, tak v žádném případě nesmíte předstírat nadšení. Kdo má odvahu se předvádět, respektive zviditelňovat své pohlavní orgány, musí také snést fakt, že jsou lidé, kterým to bere chuť.
Je v pořádku předstírat orgasmus?
Ale ano. Kdo by neznal takovou situaci, kdy si sex přímo užívá, líbí se mu, ale ví, že orgasmu nedosáhne. Aby náš miláček nebyl zklamaný, je v tu chvíli trocha předstírání na místě. Pokud to ale s uspokojením nevychází delší dobu, nepomůžeme s předstíráním sobě ani jemu.
Je současný orgasmus největší zážitek?
Dosáhnout vrcholu společně je sice příjemné, ale není to ta nejdůležitější věc. Je k tomu totiž zapotřebí dokonalé načasování, takže se kvůli tomu můžeme připravit o spontánní potěšení z milování jako takového.
Je masturbace úkazem toho, že něco mezi partnery neklape?
Právě naopak. Podle průzkumů masturbují často ženy a muži, kteří žijí ve šťastném vztahu, a to dokonce častěji než lidé osamělí. Sebeuspokojování je známkou toho, že máme dobrý vztah ke svému tělu a k milování a to jsou nejlepší předpoklady pro spokojený vztah. A naštěstí se rozkoš, tím jak často ji posloužíme, neopotřebovává, ale spíš se zvyšuje.
Existuje ideální okamžik pro dobrý sex?
Určitě existuje. Když mají oba chuť a jsou uvolnění, netlačí je žádné věci nutné k vyřizování, děti jsou u rodičů, domácí práce hotové a pokoj má tu správnou teplotu… Ve skutečnosti se však taková ideální chvíle vyskytuje poměrně zřídka . Proto bychom na ni neměli čekat, ale klidně se někdy nechat svést nebo svého miláčka nalákat do postele právě v ten okamžik, kdy se nám chce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama