V posteli jsme jedničky

11. srpna 2006 v 11:55 |  Sex a věci kolem něj
Zhruba kolem 18 let se skoro každý dopracuje k pohlavnímu styku. A právě v této době se rodí první delší partnerské vztahy a k nim patří neodmyslitelně i soulož. Pro většinu mladých žen je premiéra zážitkem spíše bolestivým a nepříjemným. Jen málo z nich pozná při prvním souloži slastný orgasmus.
Výzkumy prokázaly, že :
Místo, kde mezi mladými dojde k pohlavnímu styku poprvé, bývá nejčastěji byt rodičů nebo chata. Přeci jen, postel je postel. Méně často se pak milují v autě, v přírodě apod.
Nejoblíbenější formou sexu je spojením obou pohlavních orgánů. Na druhém místě jsou šikovná ústa. Anální sex si dopřává jen málokteré pohlaví, většině je to nepříjemné.
Průměrný počet souloží za jeden rok se u nás vyšplhal na číslo 107 na člověka, což oproti světovému průměru je více než vynikající výkon. Je to ale jen matematický průměr. Skutečnost je tak trochu alarmující, protože se stále více ukazuje, že celkově sexuální apetit poněkud opadá, a to více u žen než u mužů.
Milostné hrátky
Po sexu nejvíce prahnou muži v průměrném věku 22 - 23 let a ženy ve věku 26 - 27 let.
Milostnou předehrou se páry zabývají v průměru okolo 15 - 18 minut.
Milostný akt se skládá ve většině případů z různých poloh a způsobů sexu, což je jedině dobře, protože stereotyp ubíjí.
Promiskuita
Na co je a proti čemu ochrání prezervativ, to už dnes znají i děti. Doba, kdy se mladíci styděli v obchodě říci prodavačce o malou krabičku, je už dávno překonaná.
Na antikoncepci se už přitom u mladých žen moc nehledí a to není zase až tak správné. Mnohým dívkám lze předepsat pilulky v takovém složení, že se zbaví i dalších nepříjemných neduhů jako je akné, tloustnutí, nadýmaní, nepravidelný menstruační cyklus apod. Je dobré, poradit se u gynekologa dřív, než bude pozdě. Naopak procento uživatelek hormonální antikoncepce stoupá s přibývajícím věkem a také po porodu.
Přesto promiskuitním životem náš národ ve většině případů nežije. Například muži vystřídají za život v průměru 8 - 10 partnerek a opačně ženy zase 5 - 6 partnerů. K takzvané známosti na jednu noc se přiznávají spíš muži než ženy, ale tady asi platí "nikdy neříkej nikdy".
Věrnost nade vše
Bezpečný pohlavní styk je pro partnery stále důležitější. V celosvětovém měřítku stojíme v popředí v otázce soužití s jedním sexuálním partnerem. No, ale nevím, když se poohlédnu ve svém okolí, nevím, jestli se tomu dá až tak věřit. Jiné statistiky uvádějí, že v rozvodovosti na tom nejsme vůbec dobře. Každé 2. - 3. manželství se rozvádí, pravdou je, že to není vždycky kvůli nevěře.
Tam, kde funguje stálé partnerství je větší sexuální zodpovědnost na ženě. Muži se velmi rádi zřeknou kondomu, když jejich partnerka užívá hormonální antikoncepci.
Dokonce i v otázce neplánovaného narození dítěte, svalují rozhodné slovo na ženu. Podle nich má k tomuto rozhodnutí větší právo.
Závěrem by se dalo říci, že teorii bychom měli zvládnutou, ale praxe - to je život. Proto doufejme, že na každé i na to spontánní milování budeme dobře vybaveni, a to nejen znalostmi. V sexu totiž platí i to známé pořekadlo "pozdě bycha honiti".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jancaaaa jancaaaa | 12. května 2008 v 19:26 | Reagovat

přesně tak.. moje řeč... moudré, moudré =c)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama