rozhovor s Jakubem Prachařem

6. února 2007 v 12:12 |  Horákovi

Rozhovor s Jakubem Prachařem

Jakub Prachař

Od listopadu ho věrní diváci nekonečného seriálu Ulice zaznamenali jako novou tvář. Syn Davida Prachaře a Dany Batulkové hraje Bena Vojtíška. V podstatě je však "mužem tří seriálů", které se v současnosti vysílají.
Ulice - foto: TV Nova, Prima TV a archiv TTAčkoli skromně tvrdí, že Bazén jen opakují, přesto to, co je na obrazovce, se počítá.
"Když jsem začal točit pro Českou televizi Horákovy, dostal jsem nabídku na Ulici. Původně jsem si myslel, že všechno stihnu a že to bude docela dobrý." Pak ale začal s autorskou dvojicí Skutr zkoušet pro pražské Divadlo Archa projekt Ráj srdce, labyrint světa, s nímž ho čeká v prosinci turné po Evropě, a všechno začalo být načas zběsilé.
Bazén - foto: TV Nova, Prima TV a archiv TT
"Teď už je klid. Co bych vám tak řekl...? Ben je kluk, který balí ženské a dělá kameru na FAMU. Mě na rozdíl od něj teď ženský nebaví. Dělá to chytře, umí, balí je na kapelu, navíc vtipně. Mně by bylo trapně."
Stejně jako jeho "uliční hrdina" má kapelu. V té skutečné - Nightworku - hraje na kytaru a občas skládá muziku. Hudební talent má po tátovi, který hraje téměř na všechno. To, že je třetí v generaci Prachařů a bůhvíkolikátý v herecké dynastii z otcovy strany, za depresivní ani zavazující nepokládá.
Království potoků - foto: TV Nova, Prima TV a archiv TT
"Člověk se musí vykašlat na to, co bylo předtím, hlavně byla jiná doba. Těžko se můžu srovnávat, ani nechci. Dělám to po svém, jinak." Což ovšem není důvod, proč šel studovat herectví na alternativní větev DAMU, čemuž je ovšem dnes rád - má víc možností. Je sice ve čtvrtém ročníku, ale studium má posunuté, rozložené "tak na šest let".
Na poznámku, že z toho asi máma nemá radost, kontruje: "Živím se sám, jen teď to bylo nějaké špatné, tak jsem si musel od maminky půjčit, ale já jí vždycky všechno vrátím." Podobnost s Benem je tedy i v tom, že oba studují uměleckou školu.
V seriálu Horákovi hraje kamaráda Tomáše Horáka. Občas se na place potká se svou opravdickou sestrou Marjánkou, která je obsazena jako jedno z dětí Horákových. Poprvé si ale spolu zahráli už v pohádce O sovím hrádku. Ovšem ani v tomto seriálu nedá Jakubova postava holkám pokoj.
"Nejdřív jsem měl období pohádek, princů a veselých chasníků, teď hraju baliče." Tím by byl rád i jeho Dave ze seriálu Bazén, který má opět kapelu a hraje v ní na kytaru. "Je to takový arogantní hajzl, což mělo být vysvětleno jeho matkou, ale na to už vzhledem k ukončení seriálu nedošlo."
Jakuba Prachaře jste také nedávno mohli vidět na obrazovce v jeho filmovém debutu, v Polesného adaptaci Milenců a vrahů. Z natáčení mu nejvíc utkvělo to, jak na konci filmu hraje svou postavu s odstupem třiceti let, což mu připadalo zajímavé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama