rozhovor s Janou Bernášovou

6. února 2007 v 12:13 |  Horákovi

Jana Bernášková

Od dětství neznala jiný svět než herecký - na počátku bylo divadlo a teď seriály. Po Ulici vstoupila mezi Horákovy a v srdci nejstaršího z jejich synů způsobila pořádný zmatek.
Jana s dcerou Justýnkou - foto: Jiří Hadač (Blesk), TV Nova a ČTK* Jak se vám líbí učitelka Markéta v seriálu Horákovi?
Měla bych být sexy a atraktivní. Což mě velmi zaskočilo. Atraktivní budiž, ale sexy? Kdo na to přišel? Takovouhle postavu jsem ještě nikdy nehrála. Průšvihářka, která si komplikuje život na sto různých způsobů. Zavýskla jsem - tyhle ženský se totiž hrají mnohem lépe než takový ty hodný tety.
* Bylo těžké rozhodnutí přijmout další seriálovou roli?
Ulice - Bety, Ingrid a Digi (Jana Bernášková, Jana Sováková a Michaela Maurerová) - foto: Jiří Hadač (Blesk), TV Nova a ČTK
No jéje. Rozhodovala jsem se dlouho a byla pěkně nervózní a protivná. Chtěla jsem to pořád dokola se svým mužem rozebírat. Už na mě cenil zuby. Přetahovala se ve mně matka s herečkou. Být dobrou mámou jako ten jogurt a zároveň se soustředit na práci. Jako masochistka mám ale docela ráda ten pocit vyčerpanosti, který člověka skoro srazí na kolena. Navíc mi s Justýnkou pomáhá kromě Davida i jeho teta Alenka.
* Diváci vás vídají ve dvou seriálech - dokážete srovnat obě role?
Horákovi - učitelka Markéta a Tomáš (Jana Bernášková a Jakub Chromeček) - foto: Jiří Hadač (Blesk), TV Nova a ČTK
Betynka je mladinká holka, která se snaží svět kolem sebe pochopit skrze důvěru v lidi. Ale často si naběhne a naletí. Navíc čeká dítě jako svobodná matka. No chuděrka, smůla se na ni lepí, kudy chodí. Markéta je oproti tomu dospělá ženská, co prochází těžkým životním obdobím. Rozvádí se, stará se o svého malého syna a všechno si zkomplikuje zcela nepřípustným vztahem. Svede svého studenta a to ji nakonec semele. Ty dvě holky jsou naprosto rozdílné, což je pro herečku paráda.
*Vedle práce zvládáte ještě mateřské povinnosti... Není toho trochu moc?
Je toho moc - a byly chvíle, kdy mi zvukař nadával, že děsně šumluju. Já byla fakt utahaná. Cítila jsem se jak po flámu. Ale nechtěla jsem přiznat, že už nemůžu. Tak jsem se snažila být perfektní na všech frontách. No a zbyla ze mě jen zoufalá manželka, která doma pobíhá s holým zadkem a mezi ublinkáváním Justýnky vykřikuje zmateně dialogy. Naštěstí Justa je malá pirátka a bere mě s úsměvem.
* Máte za sebou báječné divadelní role. Je ještě nějaká, na kterou byste okamžitě kývla?
Těch je habaděj. Ráda bych se ještě jednou vrátila k Ondině, víle, která dokáže číst myšlenky a miluje nadlidským způsobem. Je to poetická a chytrá hra plná fantazie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama