rozhovor s Lucií Benešovou

6. února 2007 v 12:14 |  Horákovi

Lucie Benešová: Matky přišly brzy

Jedna Lucie se každý týden ve středu stará o sedmičlennou rodinu a musí řešit ty úplně nejběžnější starosti v seriálu Horákovi. Druhá Lucie se sedm dní v týdnu stará o vlastní čtyřčlennou rodinu a řeší obyčejné věci.
´Myslím, že skoro všechno, co potkalo seriálovou Lucii, jsem zažila v životě i já...,´ říká Lucie Benešová - foto: Adéla Bartoníčková a ČT (Jana Jiřičková)Druhá Lucie se sedm dní v týdnu stará o vlastní čtyřčlennou rodinu a řeší obyčejné věci, jako například jestli manžel Tomáš Matonoha pohlídá ročního Štěpána a devítiletého Luciána nebo požádá babičky, když ona denně natáčí...
"Opravdu teď nemám moc času, ale role v Horákových je moje radost a přiznávám, že i velká příležitost. Na začátku jsem se trochu zděsila, že budu mít v seriálu na starost pět dětí a rázem se dostanu do rolí zasloužilých rodiček a zkušených matek pluku. Ty jsem čekala možná maličko později, ale když jsou, berme, co je. Dnes jsem ráda - jsem vlastně tak trochu rodinný typ. Ale přiznávám, že takovou holku jako v Sametových vrazích bych si klidně ještě zahrála," říká herečka Lucie Benešová.
´Holky´ Horákovic - Hanka Vágnerová, Lucie Benešová a Marjánka Prachařová - foto: Adéla Bartoníčková a ČT (Jana Jiřičková)
Horáková je její první televizní seriálová role a potkala ji před rokem. Na konkurzu neočekávala, že by právě ona "ladila" s Igorem Barešem, který hraje jejího manžela, i když už jednou se tito dva herci setkali jako manželský pár v německém filmu.
"Režisér Horákových Tomáš Krejčí hledal partnerku k Igorovi, který byl jasný. Já jsem tušila, do čeho jdu. Myslím, že Igor byl překvapený víc, ale je to bezvadný kolega a skvělý profík. Když jsme s Horákovými začínali, moje Lucie byla taková ta žena, která našla v životě kus štěstí. Přiznávám, že pro mě byla v prvních dílech až moc happy, rozesmátá a bezproblémová. Teď po třech měsících už se konečně začíná chovat jako normální ženská - zlobí se, žárlí, přijde na něco, na co přijít nemá... prostě jako každá z nás. Z toho mám radost. Dokonce po jednom díle, kde jsem byla docela protivná a obyčejně žensky nadávala, mě můj syn Lucián, největší fanoušek, který se těší na každý díl, řekl: Tak to jsi konečně ty, mami!"
Lucie si na Horákových cení především, že je to seriál, kde nejsou intriky, zlo a výrazně negativní postavy jako v řadě nekonečných seriálů, soap oper či telenovel. "Myslím, že už i diváci pochopili, že to je opravdu docela klidný, příjemný seriál, kde se nestřílí, nehoní v autech ani nepodvádí v milionech... Možná jsme jim čím dál blíž. A pro mě je to bezvadná herecká škola."
U Horákových jako doma
Lucie neskrývá, že občas jí Horákovi připomenou vlastní život: "Myslím, že skoro všechno, co potkalo seriálovou Lucii, jsem zažila v životě i já - stěhování, rozpad rodiny, nového partnera, změnu života i chodu domácnosti." Dokonce nachází podobnost i se současnou rodinou. Zvlášť prý ranní shon a velké výpravy do škol a za prací. Že by měla tak velkou rodinu, to si klidně připouští, ale děti by musely být už ve věku těch seriálových - několik miminek za sebou rozhodně vylučuje.
Už tak prý sotva stíhá. "V běžném životě opravdu není moc času na hrdinství nebo na velké radovánky. Než jsem začala natáčet, museli jsme se s manželem Tomášem domluvit, zda to dokážeme zvládnout. Naštěstí mi řekl, že takovou příležitost už bych nemusela nikdy dostat a ať do toho jdu. On opustil Rodinná pouta - prý v nejlepším se má přestat - a věnuje se jenom svým projektům a pořadu Udělám cokoli. Díky tomu a s vydatnou pomocí babiček vše zvládáme."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama